British American TobaccoGLOrifikovali sme nielen
sociálne siete

Nová marketingová výzva s British American Tobacco
Vstup nového tabakového výrobku na český trh si žiadal nutnú dávku kreativity a zároveň disciplíny. Stála pred nami nová marketingová výzva a to v odvetví, ktoré je charakteristické prísnou reguláciou reklamy.

Predstavenie značky na prvý pokus

Tri písmenká, jedna chytrá technológia a nijaké skúsenosti na českom trhu. V septembri 2018 uviedla firma British American Tobacco svoju revolučnú novinku – Glo na český trh. Jedná sa o elektronické zariadenie, ktoré pracuje na princípe zahrievania tabaku a je odpoveďou na konkurenčný IQOS. Technologicky prepracované zariadenie je unikátne predovšetkým kvôli tomu, že si užívateľ môže vychutnať chuť pravého tabaku bez cigaretového dymu, zápachu i popola.

Našou úlohou bolo predstaviť značku GLO českému publiku a vytvoriť pre ňu stabilné zázemie, vďaka ktorému môže bezproblematicky rásť. V prvom kroku sme vyškolili armádu GLO ambasádorov – obchodných zástupcov a to v rámci GLO akadémie, ktorá prebiehala paralelne v Prahe a v Brne. Trojdenné školenie si kládlo za cieľ zoznámiť ambasádorov nielen s výrobkom, no hlavne s filozofiou značky.

Pozrieť sa na video

PREDSTAVENIE ZNAČKY GLO
Nadpozemská oslava GLO


Sociálne siete od A do Z

Vyškolených ambasádorov máme, oficiálne eventy sú za nami, ale my stále nemáme dosť. V súčasnosti s chuťou spravujeme sociálne siete GLO a podieľame sa na tvorbe originálneho obsahu.

Baví nás fotiť kreatívny obsah na Instagram a s rovnakou vášňou tvoríme texty pre príspevky na Facebook, ktoré musia byť v súlade so zákonom o regulácii tabakovej reklamy. Robí nám radosť stáť po boku veľkej značky, ktorá vie, čo robí.


Pre osobnosti, ktoré nezostávajú na jednom mieste a svojou invenciou posúvajú veci vpred, sme pripravili a realizovali prvý oficiálny event značky.

Pre túto udalosť sme vybrali najkrajšiu terasu v Prahe, ktorá sa nachádza na streche novootvorenej budovy Drn na Národnej triede. Miesto, kde sa ešte žiadna väčšia akcia nekonala. Vyvolala samé pozitívne ohlasy. Nie je divu, spojenie GLO s dych berúcim výhľadom na Hradčany bolo trefou do čierneho (alebo snáď do oranžového?).


Lenovo
Už desať rokov neleníme
s Lenovom
Zistiť viac
Česko
Českobrodská 854/34c
Praha 9 – Hloubětín
190 00
Slovensko
Elektrárenská 1
Bratislava
831 04
Poľsko
Ul. Bartycka 22b/21a
Warszawa
00-716
Pošlite nám správu
Naši lovci už čakajú na ďalšiu príležitosť, ako ukázať svoje skúsenosti.
Súhlasím s uložením osobných údajov za účelom kontaktovania
Odoslať